Dopis prezidentovi

16.12.2015

Dobrý den pane prezidente,
jmenuji se Jaromír Hýbner, je mi 38 let, jsem inženýr ekonomie a považuji se za slušného občana svojí republiky a za vlastence. Obracím se na Vás s velmi důležitou prosbou. Já, moje žena i můj otec jsme držiteli zbrojních průkazů. Úspěšně jsme splnili všechny podmínky pro získání zbrojního průkazu, které mimochodem patří mezi ty nejpřísnější na světě. Snaha o postupné odzbrojení slušných občanů, mající nezpochybnitelné právo na ochranu svého života, zdraví a majetku, plíživými úpravami (restrikcemi) příslušných právních předpisů, jde přímo proti základním právům občanů naší republiky. Žádám Vás tedy, nejen svým jménem (jsou nás tisíce-viz. petice v blízké budoucnosti), abyste využil všech svých pravomocí k zabránění přijetí takových zákonů proti lidu České republiky. Nechci Vás příliš obtěžovat, ale na závěr Vám, jako velmi moudré bytosti, musím prezentovat jeden argument proti přihlouplému názoru, že je třeba lidi odzbrojit, aby nedocházelo ke kauzám tzv. „šílených střelců“ a to tak, jak jsem ho již násobně krát veřejně prezentoval:

„Každý legálně ozbrojený občan představuje pro všechny ostatní obrovskou a bezplatnou výhodu. Kdyby na všech místech, kde řádil „šílený střelec“ byl přítomen legálně ozbrojený člověk, pak by za oním „šíleným střelcem“ nemusela s vysokou pravděpodobností zůstat oběť žádná, protože by mohl být včas eliminován legálně ozbrojeným a trénovaným střelcem. Prosím – zamyslete se nad skutečným důvodem EU, respektive entit v pozadí, proč chtějí mít totálně obrany neschopné obyvatele jednotlivých států. Také se zkuste rozpomenout o kolika případech trestné činnosti spáchané legálně drženou zbraní jste vlastně slyšeli. Myslete vlastní hlavou …“

Vláda a parlament ČR naši střeleckou komunitu již de facto zklamali. Senát ničemu zabránit ani nemůže, jen pozdržet. Z ústavních činitelů tak zbýváte pouze Vy a Vaše právo veta. Po případném „úspěšném legislativním procesu“ nám nezbude než vložit naděje do Ústavního soudu ČR.

Děkuji za Váš čas i případnou aktivitu.

Ing. Jaromír Hýbner
Marxova 2023/8
69501 Hodonín


Odesláno prostřednictvím „https://www.hrad.cz/cs/napiste-prezidentovi“ 16.12.2015


…..