Komunální volby 2014

příspěvky na této stránce jsou řazeny chronologicky – nejnovější jsou tudíž na jejím konci


17.03.2014

Pojednání ke komunálním volbám v Hodoníně v letošním roce, aneb buďte ostražití a nenechte se oklamat.

Samozřejmě jsem měl v plánu na téma letošních komunálních voleb napsat pár řádků. Ne však tak brzy. Neb již v prvních měsících letošního roku začali zástupci negativních hodonínských sil spřádat své plány. Je proto tedy třeba aktivně a hlavně včas začít šířit informace, které budou mít preventivní charakter.

8.3.2014 jsme se mohli z Hodonínského deníku dovědět, že v únoru vznikla v Hodoníně buňka vládní strany ANO, do jejíhož čela se postavil vedoucí odboru rozvoje města Jaroslav Malát. Článek dále spekuluje o budoucích členech kandidátky ANO pro letošní komunální volby; mezi nimi např. o současné starostce Grauové. Již nyní se tak dá usuzovat na temné pozadí celé tragikomické rošády. Od počátku jsem sympatizantem politického hnutí ANO a na základě výše uvedených skutečností jsem považoval za správné informovat pana Babiše o možném zakalení pověsti ANO díky vybraným místním individuím. Doporučil jsem mu důkladnější než důkladné prověřování osob, které se do strany ANO hlásí nebo hlásit budou, nevyjímaje osoby, které případně přijmou rádoby neočekávanou a spontánní nabídku k účasti na kandidátní listině této strany v komunálních volbách v Hodoníně.

Ať už bude ANO postupovat jakkoli, tak rozhodovat budete v konečném důsledku vy. V přiměřené lhůtě před volbami zveřejním své volební doporučení a také informace ze zákulisí, které jsem za své první a poslední volební období načerpal. Tyto informace mohou pomoci zorientovat se v tom kdo je kdo, kdo opravdu hájí vaše zájmy a kdo vás celé roky jen tahá za nos.

Jak jsem již mnohokrát veřejně prohlásil, já již kandidovat nehodlám. Nemohu a opravdu nechci zastupovat pasivní občany, kteří z různých důvodů nejsou schopni bojovat za pravdu a spravedlnost a veřejně se projevovat v ten správný čas a na správném místě. Nevyčítám nikomu nedostatek odvahy a nikoho za to neodsuzuji. To mi nepřísluší. Myslel jsem si, že lidé již chápou pojem svoboda a občanská společnost. Zmýlil jsem se.              -JH-


Mailová korespondence s panem Babišem:

Jaromír Hýbner <jaromir.hybner@gmail.com>15. března 2014 13:30Komu: BabisA@psp.cz

Dobrý den, pane Babiši,

Předně Vám chci sdělit, že po Vás vůbec nic nechci a nežádám, jen Vás považuji za důležité informovat.

Píši Vám jako sympatizant politického hnuti ANO, ale také jako nezávislý hodonínský zastupitel bez politické příslušnosti. Do komunální politiky mě katapultovali v roce 2010 občané Hodonína díky mému vytrvalému boji proti hodonínské developerské mafii. Za své krátké působení na pozici místostarosty se mi podařilo prosadit řadu principů otevřené a transparentní veřejné správy při aktivní osobní spolupráci s občanským sdružení OŽIVENÍ. Nechci Vás zbytečně zdržovat. Vše, co se mi podařilo realizovat je případně snadno ověřitelné (http://jaromir-hybner.cz/me-kroky-coby-mistostarosty/).

Jen s velmi podivnými pocity sleduji dění kolem formování hodonínské buňky ANO, připravující se na komunální volby v letošním roce. Vřele Vám doporučuji, abyste si jako strana velmi důkladně prověřovali osoby, které se hlásí do Vaší strany, nebo jen usilují, či v blízké budoucnosti budou usilovat, o místo na kandidátce Vaší strany v komunálních volbách v Hodoníně. Mnoho z nich se totiž formuje z řad místních zjedů, v komunální politice po mnoho let řádících pod hlavičkou ODS. Výraz zjed, který jsem si vypůjčil od Karla Janečka není pro některé z nich dostatečně výstižné. Pro některé se lépe hodí druhý hojně užívaný výraz K. Janečka, totiž sociopat. Tyto osoby se budou prezentovat jako nezávislí nestraníci, přičemž naštěstí je jejich pravá identita známa široké veřejnosti. Byla by proto škoda, aby dobré jméno Vaší strany bylo v okresu Hodonín poškozeno díky místním silně negativním bytostem. Z tohoto hlediska považuji za velice nešťastnou variantu současné osoby v čele hodonínské buňky ANO.

Vše v dobrém

J. Hýbner
jaromir.hybner@gmail.com

777-784-504

Článek místního deníku o formování hodonínské buňka ANO:

http://hodoninsky.denik.cz/zpravy_region/vladni-ano-broji-na-komunalni-volby-na-hodoninsku-20140307.html

 

Babis ANO <Babis@anobudelip.cz> 23. března 2014 17:26
Komu: Jaromír Hýbner <jaromir.hybner@gmail.com>
Dobrý den, obraťte se na předsedu Jihomoravského kraje, podobné „infiltrace“ bohužel řešíme skoro všude,řekl bych, že s úspěchem, díky, AB
Jaromír Hýbner <jaromir.hybner@gmail.com> 24. března 2014 20:21
Komu: Babis ANO <Babis@anobudelip.cz>

Dobrý den pane Babiši,

Nemyslím to nijak zle, ale já nikomu dalšímu psát nebudu. Napsal jsem Vám, protože Vám důvěřuji. Pokud Vám záleží na budoucnosti Vašeho hnutí, jenž je s Vámi bytostně spjato, tak informaci pošlete dál vnitřními komunikačními cestami.
Znovu Vás upozorňuji – možná máte důsledné kontroly osob, které chtějí vstoupit do Vaší strany. Máte však stejně důsledné kontroly na to, kdo bude na Vašich kandidátkách kandidovat v komunálních volbách? V Hodoníně se do čela ANO postavil člověk, který prošel Vašim sítem. Byl doposud nestraník. Je však dlouholetým spolupracovníkem místních zjedů (byli a jsou jeho chlebodárci), kteří jsou dnes jakože nestraníci (bývalí členové ODS ale nejen této strany), a těmto zjedům nabídne, jako člen ANO a funkcionář místní buňky, místo na kandidátce jako nestraníkům. Mají to vymyšleno již nějaký čas. A zatím postupují úspěšně.
Naložte s mým dobře míněným upozorněním dle své svobodné vůle. Udělal jsem pro dobré jméno ANO vše co jsem mohl. Zbytek je na Vás. Vícekrát Vás již nebudu v dané záležitosti kontaktovat.
Hodně štěstí a uvažte prosím dobře, že již dnes rozhodujete o budoucnosti ANO
Vše v dobrém
J. Hýbner

06.07.2014

Zhoubný plán negativních sil na „politicko-kabátnický“ veletoč vesele pokračuje. 17.03.2014 jsem upozornil na první veřejnou indicii, jak se místní „výkvět“ politické reprezentace chystá zneužít popularity politické strany ANO ke svému udržení se v řadách hodonínských zastupitelů. Poté, co se místní organizace ODS zbavila vybraných individuí, tyto odhalila systémovou díru politické strany ANO. Tato politická strana se pyšní svými velmi tvrdými filtry pro osoby, které se chtějí stát jejími členy. Využilo se tedy „vždy dobře sloužícího“ jedince s neutrální politickou minulostí, který vstoupil do ANO, a zřídil její hodonínskou regionální organizaci. Následně „jakože“ nabídl možnost kandidovat „jakože“ nestraníkům na kandidátce tohoto politického uskupení. Upozornil jsem pana Babiše na tuto systémovou chybu s možnými negativními dopady pro ANO, jestliže  na něm budou parazitovat místní političtí zjedi.

Hodonínským éterem se již delší dobu šířila informace, že kandidátku ANO de facto sestavuje současná starostka Grauová. Měla rozhodovat o jednotlivých kandidátech, jejich pořadí na kandidátce a o dalších podstatných záležitostech. Že by se její „nezdravá rozpínavost“ přejedla zakladateli hodonínské buňky ANO Ing. Malátovi, nebo zda vše běží podle původního (neveřejného) plánu zúčastněných osob, zůstává otázkou. Malou nápovědou může být článek Hodonínského deníku:


05.09.2014

Jako brankář Andreji nestojíš za nic, aneb u mně jste to pane Babiši prohrál na celé čáře!

Tak tomuhle já říkám výkop! Máte ty filtry osob spjatých s ANO pane Babiši pěkně děravé. Byl jste včas varován, ale nekonal jste. Nyní máte v hnízdě kukačku, a tu (jak známo) nelze v rámci převýchovy zbavit oněch panovačných a roztahovačných pudů. A tak Vás podruhé a naposled varuji touto cestou, abyste nedopadl jako ta známá lodička, na jejíž přídi se zpívalo a tancovalo, zatímco záď již byla pod vodou …


06.09.2014

Jaromír Hýbner <jaromir.hybner@gmail.com> 6. září 2014 10:14
Komu: Babis ANO <Babis@anobudelip.cz>

Dobrý den pane Babiši,

jen Vás informuji, že se stalo to, před čím jsem Vás varoval 15.3.2014.
Tak takto skutečně NE! Od dnešního dne ztratilo ANO mou podporu i sympatie.
Svobodná Vůle je nedotknutelná. Vy jste svou nečinností rozhodl. Zde je možno shlédnou sled událostí, které vedly k tomuto zrůdnému závěru.
J. Hýbner

…..
-P-


1 komentář: Komunální volby 2014

  1. Josef Buchtík napsal:

    Volby: už i Hodonín má své Waterloo!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..