Malý mnich

13.03.2015

Pomozte nám inspirovat své přátele ke sledování dokumentu „Malý mnich“

V sobotu 4. dubna od 18.15 hod. odvysílá ČT2 koprodukční dokument „Malý mnich“, na jehož vzniku se významně podílel český UNICEF. Dokument je unikátním pohledem za zdi buddhistických klášterů, kdy na příbězích tří konkrétních chlapců poznáte situace, které malí mniši prožívají a které jsou pro Bhútán v mnoha ohledech charakteristické.

V bhútánských klášterech, které po staletí poskytují útočiště sirotkům a dětem z nejchudších rodin, žije právě teď více než 4000 chlapců. Oficiálně kláštery přijímají chlapce ve věku vyšším než sedm let, ve skutečnosti se však mnichy stávají i pětileté děti – v těžkých životních situacích, do kterých se oni i jejich rodiny dostávají, často nemají jinou možnost, kam by se uchýlili.

Prioritou UNICEF je zajistit těmto dětem potřebné zázemí: pitnou vodu, výživnou stravu, hygienické vybavení a lékařskou péči. Ve spolupráci s místním úřadem pro správu klášterů Dratshang Lhengtshog usiluje UNICEF také o osvětu ve vztahu k místním komunitám, zajištění přístupu ke vzdělání a ochranu dětských mnichů před násilím, tělesnými tresty a všemi formami zneužívání.

Dokument „Malý mnich“ je velice zajímavý a jeho odvysílání na veřejnoprávní televizi je pro organizaci financovanou výhradně z dobrovolných příspěvků, jako je UNICEF, vynikající příležitostí pro získání podpory pro programy UNICEF v Bhútánu. Využíváme proto této příležitosti a prosíme Vás, zda byste – pokud je to ve Vašich možnostech – mohli propagovat jeho vysílání mezi Vašimi přáteli a profesionálními partnery.

Pořad bude reprízován ve čtvrtek 9. dubna od 15.05 (opět na ČT2).

Na vyžádání Vám rádi poskytneme bannery a nebo leták, které jsme k propagaci pořadu připravili.

Děkujeme za Vaši podporu!


 …..
-P-