Miloš Zeman

02.2022

Miloš Zeman už není můj prezident

Názorový veletoč M. Zemana po vypuknutí speciální vojenské operace na Ukrajině považuji za cosi nepochopitelného. Od té doby už M. Zemana nepovažuji za svého prezidenta. To ovšem nic nemění na faktu, že do té doby jsem ho považoval za jednoho z nejschopnějších státníků své doby. Osobně hodnotím člověka podle jeho skutečných činů. Na základě jednoho, který nepovažuji za správný, však nemohu odmítnout/zavrhnout všechny předešlé, které byly (z mého pohledu) v pořádku. Zkrátka M. Zeman byl mým prezidentem do února 2022 a tak si ho hodlám uložit do paměti. Do té doby Tě Miloši bylo možné považovat za nadprůměrně konceptuálně zdatného člověka. Tolikrát si ve veřejném prostoru popisoval události na Ukrajině od roku 2014 pravými jmény. A najednou jako blesk z čistého nebe obrat o 180 stupňů? To se prostě jednoduše vysvětlit nedá…


10.12.2020

Andrej Danko Prezident Zeman je kráľ

Poláci a Maďaři vyhráli s podporou Miloše Zemana! Asi nikoho nepřekvapí, že se o tom v Česku nikde oficiálně nemluví a nepíše.


18.10.2019

Považuji za důležité zde uvést, že nesdílím s prezidentem Zemanem názory ohledně Covid-19. Nesouhlas v jedné oblasti však není automaticky totéž jako zavržení osoby jako celku.


10.08.2019

Porovnání prezidentů Miloše Zemana a Zuzany Čaputové očima Luboše Blahy

Luboš Blaha – poslanec Národní rady Slovenské republiky

27.01.2018


25.01.2018

Přiznám se, že míra mého znechucení z pana Drahoše dosáhla vrcholu. Závěrečná minuta obou kandidátů to pěkně podtrhla. Pan Zeman byl klidný, neútočný a neosobní.

Naproti tomu byl pan Drahoš sebestředný, útočný, sebe sama stavějící na piedestal, omílající stále dokola ta samá, obecně známá klišé. Místy až poněkud přihlouplý úsměv na jeho tváři zdůraznil ubohost jeho celkového dojmu.

Pan Zeman byl nad věcí a navíc gentleman.

No a malá poznámka závěrem. Svůj názor vyjadřuji bez jakéhokoli vlivu ruských agentů, špiónů a zájmových skupin  😆  😆  😆 


23.01.2018

Jak na mě zapůsobil pan Drahoš v prezidentské debatě na TV PRIMA?

No nepotěšil jste mě, studente. A-A-Ani já Vás nepotěším!

  • od počátku jen samý útok proti panu Zemanovi
  • bez známek, p. Drahošem tolik zdůrazňované, slušnosti
  • četné soudy na základě nedostatečných a povrchních informací
  • prezentace názorů působící dojmem pouhé reprodukce předem připravených témat někým jiným
  • špatné vyjadřovací schopnosti
  • poněkud podivně působící příznivci v publiku, nadšeně na podporu pana Drahoše skandující, i v situacích, kdy se pan Drahoš ve svých tvrzeních poněkud znemožnil

22.01.2018

Důležité doporučení voličům pana prezidenta Zemana:


Text tohoto varovného upozornění zcela zřejmě upozorňuje na fakt, že by mohlo dojít k manipulaci s volebními lístky. Nebylo by nikterak složité vyndat z koše obálku se „zahozeným“ volebním lístkem a tento zaměnit za skutečně voličem umístěným do hlasovací urny. Nezabývám se žádnými dalšími aspekty naznačené manipulace s volebními lístky. Zabývám se jen tím, že takovýto typ manipulace je reálně možný!


16.01.2018

K prezidentským volbám …

Původně jsem se k tomuto tématu nechtěl vyjadřovat, ale jisté okolnosti změnily mé rozhodnutí. Úvodem bych rád zdůraznil, že pokud budu níže hovořit o protikandidátech současného prezidenta Zemana, tak z této skupiny zcela vylučuji pana Hanniga.

V předvolební kampani protikandidátů nešlo přehlédnout jejich společný jmenovatel, a to mnohanásobně opakovanou, výraznou prozápadní orientaci. Současně tito protikandidáti opakovaně vytýkali panu Zemanovi orientaci směrem na východ. Pokud je mi známo, tak prezident Zeman se nevymezuje de facto k žádné zemi. Jako diplomat jedná se zástupci všech států a navíc se označuje za eurofederalistu. Argumenty protikandidátů jsou tedy velmi unfair.

Doporučil bych těmto protikandidátům, aby si nechali zhodnotit kroky současného prezidenta na východních trzích českými podnikateli, kteří nejen díky jeho obratné diplomacii uzavřeli na tamních trzích stamilionové obchodní kontrakty. Ono totiž nelze na jednu stranu vykřikovat, že jednou z priorit protikandidátů je rostoucí životní úroveň občanů ČR a na druhou stranu ignorovat tak obrovské trhy jako jsou ty východní. Je to bohužel smutným důkazem toho, že se protikandidáti potýkají s velkou neznalostí v oblasti diplomacie a mezinárodního obchodu anebo „zamrzli“ v dobách dávno minulých. Možná si pánové neuvědomují prostý fakt, že pokud si někdy v životě koupili výrobek s nápisem „made in China“ jsou sami podporovateli nedemokratické a odsouzeníhodné Číny. Ve které se mimochodem vyrábí produkty doslova pro celý svět. Evropu a ČR rozhodně nevyjímaje.

Nyní bych se jen na malý okamžik zastavil u osoby pana Topolánka. Hesla z jeho předvolebních bilboardů „ani vítač ani kývač“ působí poněkud prapodivně, když pár minut po svém volebním výprasku vehementně vyslovuje podporu panu Drahošovi, který se veřejně staví pro imigraci a sám se stylizuje do role „západo-zado-lezce“. Pana Drahoše neznám a mé hodnocení jeho osoby striktně vymezuji na hodnocení jeho vlastních předvolebních prohlášení. Z těch mimo jiné usuzuji, že nemá potřebný ekonomický přehled, nerozumí zahraničnímu obchodu a nemá ponětí o způsobech zvýšení životní úrovně občanů našeho státu. Možná se mýlím, ale předpokládám, že předvolební debaty pana Drahoše se současným prezidentem toto jednoznačně prokáží. 

Současně mi to nedá, abych se alespoň na okamžik nepozastavil u osoby přemotivovaného pana Horáčka. Snad i jeho volební neúspěch prospěje jeho pokoře a snad také i jisté sebereflexi. Některé jeho předvolební počiny bych nehodnotil tak přísně jako AENews a neoznačil bych např. jeho předvolební „fake video“ za zfalšované. Na první pohled je totiž vidět, že se jedná o videomontáž, kterou jistě nechtěl vydávat za video reálné. Spíše se pozastavuji nad způsobem, jakým se pan Horáček vyjadřuje k výrokům pana Zemana. Tento způsob, kdy pan prezident nemá možnost reakce a pan Horáček je tím s posledním (zaručeně správným) slovem, považuji za zbabělost. Zastánci pana Horáčka by jistě argumentovali, že pan prezident svou avizovanou neúčastí v aktivní kampani vlastně nedal protivníkům příležitost k debatě. Pan Horáček se však mohl vyjádřit jinou – ne tak sebestřednou formou. Na druhou stranu tak poněkud poodkryl svůj pravý charakter. No a když už se pozastavuji nad osobnostními předpoklady pana Horáčka pro výkon prezidentské funkce, tak u mě osobně to podnikatel v oblasti hazardu prohrává na celé čáře. Podnikání v hazardu není nezákonné, ale z morálního hlediska je zavrženíhodné. Někomu to může připadat „přes čáru“, ale vydělávat hazardem je z jistého úhlu pohledu totéž, jako vydělávat na prodeji např. drog.

Osobně v panu prezidentu Zemanovi vidím jedinou záruku trvající svrchovanosti českého suverénního státu, jehož místo na mapě světa v budoucnosti nenahradí multi-kulti „eurovšechnostát“.

Velmi doporučuji k přečtení dokument „Neinformovaný občan ani netuší„. Tyto 2,5 stránky nesou velmi důležitý a vážný obsah s přímými odkazy na dílčí zdroje informací. Článek zveřejňuji na svém webu i přesto, že nemá uvedeného konkrétního autora. Dlouhodobý návštěvník mého webu jistě ví proč.


28.06.2017

Pan prezident České republiky Miloš Zeman


09.11.2016

Gratulace prezidenta Miloše Zemana Donaldu Trumpovi

26.10.2016

„Pražská kavárna v čele s rektory univerzit a částí poslanců a senátorů je banda idiotů, které je snadné zmanipulovat. Na první dobrou,

zhodnotil to Kotrba. Jasný a neprůstřelný důkaz o další umělé kauze namířené proti prezidentu republiky Miloši Zemanovi. Jen bych zvolil přesnější a ustálenější výraz – banda „užitečných“ idiotů. (pravidla Kanady pro udělování vyznamenání a jiných poct svým občanům)


11.07.2016

Pražská kavárna – Miloš Zeman

04.07.2016

A přesně tak to je. Z nepochopitelných důvodů lidé často nevidí to, co mají přímo před očima


29.02.2016

Projev presidenta Zemana v Bratislavě . . .

V České televizi neuvedeno . . . !? Jestli souhlasíš s presidentem, tak posílej dál, aby ti co si o něj utírají hubu prozřeli. V ČT jsou pěkní parchanti, když se o projevu dozvíme až z vysílání v Austrálii. To jsme dopadli. Poslal kamarád až z Austrálie (když ČT1 takové projevy nevysílá)


27.01.2016

Hezky jste to řekl pane prezidente!

Chcete-li se zbavit jakéhokoli politika, prezidenta nevyjímaje, je k tomu jediná demokratická cesta – a to jsou svobodné volby, které v daném případě budou za rok. Vypadáte mladě, takže roku 2017 se zcela určitě dožijete. A pak existuje nedemokratická cesta – a ta se jmenuje kalašnikov(zdroj: idnes.cz)

Cožpak takové vyjádření není pravdou pravdoucí? Kolikrát se již v historii lidstva přihodilo, že v čele státu, národa, království či jiného územního celku se objevil tyran, hlupák či vlastizrádce, který musel být odstraněn až samotným, a po právu nespokojeným, lidem hrubou silou? Zvláště pak v situaci, kdy nespokojení obyvatelé vyčerpali všechny pokojné a mírumilovné možnosti a prostředky, jako jsou otevřené dopisy, masivní demonstrace, výzvy či petice k tomu, aby tyran pochopil, že ho národ ve vedení státu NECHCE. Vzpamatujte se pane Sobotko! Jste vlastizrádce a s vlastizrádci se nikdy a nikde nezacházelo(zí) „v rukavičkách“!


30.12.2015

Další chystaná provokace

Dobrý den přátelé – vystavuji zde informace z mailu, s nimiž se téměř na 100% názorově shoduji. Neustálé útoky proti prezidentovi asi nikdy neskončí. Ve světě je víc problémů a tady se bude jenom pořád provokovat. Pokud můžete, šiřte dál.

Koncem měsíce svolávají na Staroměstské náměstí „mladí a perspektivní“ demonstraci proti RUSKU, PUTINOVI a zástupně proti ZEMANOVI. Kolik se bude vyplácet dolarů za účast ještě není rozhodnuto. Tedy opět další provokace …. Velvyslanectví USA v Praze „ocenilo správný postoj vlády ČR“ a pokáralo za „nesprávný postoj“ prezidenta. Co si to Shapiro dovoluje!! Pokračování …


22.12.2015

Odpověď na žádost adresovanou prezidentovi ze dne 16.12.2015


16.12.2015

Otevřený dopis panu prezidentovi – žádost o veto připravovaných zákonů ve věci restrikce legálních zbraní

Dobrý den pane prezidente,
jmenuji se Jaromír Hýbner, je mi 38 let, jsem inženýr ekonomie a považuji se za slušného občana svojí republiky a za vlastence. Obracím se na Vás s velmi důležitou prosbou. Já, moje žena i můj otec jsme držiteli zbrojních průkazů. Úspěšně jsme splnili všechny podmínky pro získání zbrojního průkazu, které mimochodem patří mezi ty nejpřísnější na světě. Snaha o postupné odzbrojení slušných občanů, mající nezpochybnitelné právo na ochranu svého života, zdraví a majetku, plíživými úpravami (restrikcemi) příslušných právních předpisů, jde přímo proti základním právům občanů naší republiky. Pokračování …


19.11.2015

VELMI DOPORUČUJI:
S prezidentem Milošem Zemanem v Lánech o imigraci
a islamismu, české justici, důvěře ve hrad – celý záznam
2. srpna 2015

11.10.2015

Nový Zemanův bonmot (velmi stručné, velmi výstižné)

Pokud žijete v zemi, kde můžete být potrestáni za chytání ryb bez povolení, ale nikoliv za ilegální vstup do země bez povolení, máte plné právo říci, že ta země je vedena idioty.


27.01.2015

Miloš Zeman, prezident České republiky přednesl projev na konferenci Let My People Live! k 70. výročí osvobození koncentračního tábora v Osvětimi. Silný a moudrý projev