Archiv

03.11.2020

Prosba o pomoc při hledání ukradeného horského kola

dnes, tj. 03.11.2020, bylo mezi 19:00 – 20:00 ukradeno červenomodré horské kolo Rock Machine od domu č. 8 na Marxove ulici v Hodoníně. Událost je v šetření PČR a MěP Hodonín. Pokud byste si někde podobného kola povšimli, tak mě prosím neváhejte informovat. Odměna jistá.

Děkuji J. Hýbner


27.09.2018

Komunální volby 2018 v Hodoníně aneb bestie se vrací

Jen pár doporučení:

  • Je-li na volebním lístku některého politického uskupení někdo koho NECHCETE zvolit tak NESPOLÉHEJTE na „křížkování“ = udělování preferenčních hlasů ostatním lidem na kandidátce. Většina lidí na kandidátkách (obzvláště dlouhodobě etablovaných) politických subjektů od 5-tého místa dolů plní pouze funkci SBĚRAČŮ HLASŮ a o práci zastupitele vůbec nestojí. V případě, kdy voliči díky udělování preferenčních hlasů, nezvolí např. první 3 kandidáty nějaké strany a zvolí kandidáty na pozicích 4, 5, a 6, tak stačí, aby se tito vzdali svých „čerstvých“ mandátů a tím se zastupiteli automaticky stávají nezvolení kandidáti na pozicích 1, 2, a 3. Má-li tedy některé uskupení na předních pozicích své kandidátky osoby, které v zastupitelstvu opravdu nechcete, tak nezbývá nic jiného, než NEVOLIT Z TOHOTO USKUPENÍ NIKOHO !
  • Všimli jste si, že jsou v zastupitelstvu de facto pořád stejné osoby? Je to velmi jednoduché. Stačí být mezi prvními kandidáty na volebním lístku. Ti ostatní z kandidátky pak někdy plní jen funkci užitečných idiotů, kteří shánějí voliče pro celé politické uskupení, ale ve finále z toho profitují jen ti na předních místech kandidátky. Taková obdoba známého „letadla„. Největším trestem politika, zvyklého na to být zvolen, je být odsunut (např. novým vedením strany) z předních míst kandidátky. Statistika potvrzuje, že existuje větší šance na to být zvolen v situaci, kdy si politik založí nové volební uskupení a umístí se na první místo kandidátky, než v situaci, kdy je na dvacátém místě kandidátky původní strany. 
  • Prohlédněte si dobře fotografie kandidátů ! Někteří ZJEDI zjevně sází na změnu účesu, či retuš fotografie. A ti, kterým ani „Photoshop“ nepomůže, raději sáhnou pro fotku před 20-ti lety a 20-ti kily. POZOR – jsou to ale pořád Ti stejní ZLOŘÁDI, kteří by měli být spíše za mřížemi nežli ve veřejné funkci.
  • Ze všech výše uvedených důvodů se jeví jako NEJBEZPEČNĚJŠÍ ROZHODNUTÍ volit politické uskupení, které JE NOVÉ a NEOBSAHUJE ŽÁDNÉHO POLITIKA z předchozích volebních období. Myslím, že takové je v Hodoníně jen jedno Volba pro Hodonín (č. 6), které je vedeno panem Mgr. Petrem Gruberem. Je potřeba vykopnout od korýtka dlouhodobě etablované zastupitele. Mám na mysli ty zastupitele, kteří parazitují na veřejných financích; ty, kteří jen prahnou po moci a jsou navýsost uspokojeni, když mohou ovládat, nařizovat, či zastrašovat. Ale také ty, kteří si s městským úřadem jen hrají a mají zalíbení v intrikaření a zákulisních hrách. Zkrátka všechny, kteří nepracují ve prospěch občanů a města jako takového.

02.10.2016

Volby do senátu se blíží. Bez dlouhých slov Vám nabízím alternativní HLASOVACÍ LÍSTEK, který můžete vložit do obálky a následně jej hodit do volební urny. Půjde o neplatný hlasovací lístek, kterým ovšem vyjádříte svůj názor a volební účastí potvrdíte svůj zájem o občanskou společnost.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
(zdroj obrázku Pinocchia: internet)

Volby do PSČR 2013

Vzhledem k množícím se dotazům na mou osobu ohledně mé kandidatury v mimořádných volbách do Poslanecké sněmovny ČR v roce 2013, na kandidátce libereckého politického hnutí ZMĚNA, uvádím své vyjádření, které jsem již publikoval na facebooku:  zde


06.04.2012 byl vládou schválen materiál s názvem Akční plán ČR „Partnerství pro otevřené vládnutí“. Obsahuje 3 části:

  • přijetí zákona o úřednících
  • zefektivnění systému přístupu k informacím a
  • zpřístupnění dat a informací.

Podstatný je druhý bod, který zadává novelizovat zákon 106/1999 Ministerstvem vnitra. Toto má zahrnovat zrušení 123/1998 a zařazení problematiky informací o ŽP do návrhu novely 106 (to doteď nebylo jasné) a také například „Zavést opatření proti zneužívání zákona žadateli (odmítání zcela zjevně obstrukčních žádostí, záloha náhrady nákladů a výslovné spojování a rozdělování žádostí podaných jedním žadatelem) za podmínky, že se podaří nalézt takové legislativní řešení, které bude minimalizovat možnosti zneužití těchto opatření ze strany povinných subjektů“.

Paragrafové znění má být hotovo k 30.4.2012, zodpovídá MV, MŽP a MSp.


INVESTIČNÍ AKCE

INFORMACE

MÉDIA

ODPOVĚDI NA DOTAZY

PRO ZAJÍMAVOST