Lidé lidem

MOTTO:

KAŽDÝ MÁ MOŽNOST NEMYSLET JEN SÁM NA SEBE. To kým jsme z nás dělají naše rozhodnutí a my máme vždy možnost si vybrat.


25.02.2020

Lékaři bez hranic se vybarvili

Určitě jste před pár dny zaregistrovali „migrační” rozruch u Maďarských hranic, u srbského města Subotica. Tak zvaní uprchlíci si tu chtěli vynutit „cestu do Evropy”. Skrz Orbánovo Maďarsko. Media přinášela obvyklé záběry smutných dětských očiček, hnusného plotu, korunovaného žiletkovým drátem, reportéři hovořili s tichými, pokornými lidmi, co chtějí pracovat a zabezpečit tak svou rodinu…

Nicméně Maďaři zůstali neoblomní, povolali posily a přes hranice nepustili ani nohu. Po několika dnech vše skončilo, přijela srbská policie, naskládala migranty do autobusů a odvezla je do azylových center veš vnitrozemí. Až po sem nic nového. Takové „oťukávání”.

Ve válce, každý schopný velitel oťukává svého nepřítele tak zvaným bojovým průzkumem. Zkouší, jak bude reagovat, kde má slabé místo, kde by se dalo postoupit a tak. Podobně je tomu, zdá se, i na frontě migrační. Obojí ovšem vyžaduje řídící autoritu, schopné koordinační centrum, dobré spojení a patřičné prostředky.

Kdo to řídil v Subotici se právě provalilo. Švýcarský zdroj (zde) to uvedl natvrdo – neziskovky. Humanitární neziskovky v čele s Lékaři bez hranic. Mezi migranty na balkánské cestě rozšířili leták o „pochodu za svobodným překročením hranice”. A že sraz je v Subotici (poblíž severní hranice Srbska) ve čtvrtek 6. února v 20 hodin. Leták se podařilo zachytit maďarské televizi M1. Celá cesta byla dobře vyznačena a materiálně zajištěna.

Všichni měli chytré mobily s plánky a instrukcemi, dostatek peněz, oblečení a obuvi. Pracovníci neziskovek je rovněž instruovali, jak se mají chovat a co mají říkat. Že se mají vyvarovat jakéhokoli násilí a vandalismu, dělat ze sebe oběti, že mají cpát dopředu děti a požadovat „jen průchod do Evropy”. Zvláštní brífing se pak týkal novinářů, „kteří budou na hranicích početní”. Před těmi musí demonstrovat svou mírumilovnost, dobré úmysly a hlavě, hovořit o práci a zabezpečení trpících rodin.

Maďarské zdroje k akci uvádějí (zde) že akce byla organizována na sociálních médiích v uzavřených skupinách po dobu několika týdnů. Původně její organizátoři plánovali, že migranti odjedou na maďarskou hranici v pátek za úsvitu, ale poté, co srbské orgány jejich plán odhalily, začalo se dříve. Cílem rozruchu na Maďarské hranici bylo prý získat „dramatické” záběry „tvrdého a krutého” postoje Maďarska k žadatelům o azyl pro potřeby evropského a světového tisku.

Je až s podivem, jak se ti Lékaři bez hranic činí. Nejenže mají vlastní plavidla pro výlov „živého kontrabandu” u Libyjských břehů. Ale už nemohou skrývat, že ty své “výlovky” také aktivně podporují po celé cestě do cílových destinací Evropy. A k tomu jim zajišťují pozitivní PR a pokoušejí se manipulovat a formovat veřejné mínění v jejich prospěch.

A to se nám zřejmě podařilo spatřit jen špičku ledovce…

LUBOMÍR VYLÍČIL


28.06.2017

Po čase opět něco do sekce Lidé lidem

Lidí, kterým je třeba pomoci je mnoho. V nedávné době ke mně doputovala další konkrétní informace o člověku, připoutaném (po úraze) na invalidní vozík. Současný invalidní vozík dosloužil a je třeba pořídit nový. Cena nového činní cca 110 tis. Kč. Najde-li se člověk s dobrým srdcem, dostatkem prostředků a vůlí pomoci, tak mě neváhejte kontaktovat. Nasměřuji Vás přímo na konkrétní rodinu. Na závěr jeden citát: „Každým zločinem či každou laskavostí tvoříme naši budoucnost“.


17.12.2015

Sbírka na pomoc rodině bez maminky (Fio banka 2800899930/2010)


12.11.2015

Dobrý den, vážený Ježíšku z Daruj (Darujte) hračku,
děkujeme Vám za Vaši podanou pomocnou ruku při Daruj (Darujte) hračku v roce 2014, kdy se nám společnými silami podařilo splnit 4.054 přání, o celkové hmotnosti 7,19 tuny a hodnotě 8.194.421 korun. I díky Vám. Jako poděkování Vám předkládáme tuto zprávu a fotoreport o nás a Daruj (Darujte) hračku 2014.
Z celého srdce Vám děkujeme za všechny děti a klienty, pro které Váš splněný dárek mohl znamenat splněný sen, možnost dostudovat, sportovat, vybavit své první bydlení, postavit se na vlastní nohy, krok k uplatnění, rozvinutí osobních schopností, ale v každém případě obrovskou radost, jejíž jednotku jsme si již před mnoha lety pracovně stanovili na „1 o“ – tedy 1 oběh či objezd radostí kolem stromku, při rozbalení dárku.
Dovolte nám také letos Vás požádat a pozvat k účasti na Daruj (Darujte) hračku 2015. Více na http://www.daruj-hracku.cz/


24.08.2015

Lyoness Child & Family Community


04.06.2015

Opět něco z ranečku „Lidé lidem“ – akce na podporu maminek v tísni 13.06.2015 (10.00 – 19:00)

 


13.03.2015

Pomozte nám inspirovat své přátele ke sledování dokumentu „Malý mnich“

V sobotu 4. dubna od 18.15 hod. odvysílá ČT2 koprodukční dokument „Malý mnich“, na jehož vzniku se významně podílel český UNICEF. Dokument je unikátním pohledem za zdi buddhistických klášterů, … pokračování


Lékaři bez hranic

   


29.12.2014


03.02.2014

Zkusme vyhrát RÁKOSNÍČKOVA HŘIŠTĚ pro děti z Hodonína (hlasování je velice rychlé a zdarma)


Přihlašte se

Na stránkách Policie ČR se můžete přihlásit k odběru informací o pátrání po pohřešovaných dětech. Stačí jen zadat vaši e-mailovou adresu. Pro přihlášení klikněte zde.


Akce, která se vrátí v prosinci: Darujte hračku k vánocům handicapovému dítěti. Prohlédněte si databázi dětských přání s možností náhledu vlastnoručně vyrobeného přání. V seznamu stále figurují děti, které nemají žádné splněné přání. Věřte, že pocit z toho, že darujete (mnohdy i finančně nenáročný) dárek, někomu kdo nemá nikoho, od koho by vůbec nějaký dárek mohl dostat, není rozhodně bezcenný.


SOS dětské vesničky

Zajišťují náhradní rodinnou péči (pěstounskou péči) dětem, jejichž vlastní rodina selhala. SOS dětské vesničky jsou pro tyto děti další šancí vyrůstat v rodinném prostředí.

INDIVIDUÁLNÍ DÁRCI

FIRMY


Dárcovské DMS

  • DMS ADVENT na 87777 (aktuální pro adventní koncerty 2011, cena DMS je 30 Kč. Z toho 27 Kč pro příjemce)
  • DMS VESNICKY na číslo 87777 (cena DMS je 30 Kč. SOS dětské vesničky obdrží 27 Kč)
  • DMS KURE a číslo 87777 (cena DMS je 30 Kč. Projekt Pomozte dětem obdrží 27 Kč)


…..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *