Varování

09.03.2018

A už se nikdo neschová …

Není potřeba překladu, záběry jsou vysvětlující. Jedná se o vyvinuté nové zbraně levné výroby, precizní zásah živé síly kdekoliv a nepoškozený prostor zásahu při ušetření vlastní živé síly. Tyto Smart weapons, tedy chytré zbraně vyřadí i termonukleární zbraně. Samotný dron má jen 3 gramy výbušniny, a program na mini-čipu k rozlišení člověka a lidské tváře. Posuďte sami živou demonstraci.


Nástrahy smluv po telefonu – DISTANČNÍ SMLOUVA

„Zavolá vám operátorka, představí vám lákavou nabídku, slevu a bonusy. Zeptá se vás, zda byste o ně měli zájem. Odpovíte ano. Skutečně tolik stačí, abyste uzavřeli distanční smlouvu? Ano!!!

Pokud se vám podobná situace přihodí a vy si až s položením sluchátka uvědomíte, co se vlastně stalo, zachovejte klid. Stejně jako předchozí legislativa, upravuje i současný občanský zákoník možnosti odstoupení od distanční smlouvy.

„Konkrétně se jedná o paragraf 1829, podle něhož je možné od distanční smlouvy odstoupit do 14 dnů od převzetí první dodávky zboží, tedy nikoli od uzavření smlouvy,“ uvedl Vít Žižka, odborný právní poradce z SOS-Asociace.

Od smlouvy je možné odstoupit bez udání důvodu. Odstoupení je vhodné zasílat vždy písemně, nejlépe doporučeně, popřípadě s dodejkou, díky které budete mít jistotu, zda vaši zásilku společnost převzala. Rozhodující přitom není datum doručení, ale odeslání odstoupení – můžete tak tedy učinit ještě poslední den zákonem stanové lhůty.“  (zdroj: finexpert.cz)