Zamyšlení

23.12.2023
13.07.2023

Srovnání éry ČSSR a té porevoluční – kapitalistické

(soukr. archiv)

14.12.2022

Západ nás vždycky jen zradil…

(soukr. archiv)

26.10.2022

Věděli jste, že?


08.05.2022

Já jsem ruský okupant …

(soukr. archiv)

21.04.2022

Něco se muselo stát …

To je skutečně rozumný komentář, vše zapadá dohromady, to se hned tak nevidí.
Napřed se rozsypala pevná hráz míru a socialismu, po něm i sám hrázný, Sovětský svaz. Táborníci míru a socialismu najednou neměli s kým na věčné časy a nikdy jinak, tak šli každý jinak, zejména pak úplně opačně, tj. z východu na Západ.
Protože tak je to správné, revoluce je otáčení, tak jsme se otočili. Někdo méně, někdo víc, každý podle toho, u čeho při revoluci seděl. Tak se stalo, že ze zapálených budovatelů socialismu se stali draví budovatelé kapitalismu.
Dosavadní západní kapitalisté zůstali kapitalisty a bratrsky a nezištně pomáhali národům vyvlečeným ze socialistického jha vydrancovat továrny, banky, elektrárny, vodovody, pole a lesy. Protože tak je to správné, každému, co si ukradne!
Už se zdálo, že když skončila studená válka, nastane všeobecný blahobyt. Že, jak po Ghándím reprodukoval Václav Havel, pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí. Pokud jde o lásku, ta u nás zvítězila hned po Listopadu. Otevřely se nevěstince, šlapky vyrazili do ulic, láska kvetla i na parkovištích kamiónů. Pokračování (pdf)


10.04.2022


04.03.2022

Historie – upravená verze minulosti. Video přináší řadu fotografií, které ukazují, že něco není hodně, ale opravdu hodně, v souladu s oficiální verzí historie (Stonehenge = prefabrikát; armované řecké sloupy; vysázená tajga; utajená katastrofa kolem roku 1770 a mnoho dalšího)


13.07.2021

VŠICHNI JSME KLONY – (Podivuhodná Věda) | Dokument, Konspirace, Lidé, Mimozemšťané, Historie


03.05.2021

Říkám již přes 20 let, rád přispěji na Afriku, ale jen na antikoncepci…

RNDr. Václav Větvička: Evropa nejhustěji zalidněný kontinent na světě (tolik k představě, že je to Evropa, která by měla pojmout všechny potřebné světa) V roce 1970 ji obývalo cca 680 milionů lidí. Nyní je to asi 718 milionů lidí. Přírůstek 38 milionů za půlstoletí. A většina z toho nejde na vrub Evropanů. Pokračování …


03.09.2020

Bez zbytečných slov:


03.08.2020

Sdružení bílých heterosexuálních mužů a jejich obdivovatelek


24.07.2020

Poměrně zajímavý rozhovor s Milošem Jakešem

Hosťom najnovšieho vydania diskusnej relácie Extra téma s podtitulom S osobnosťou bol bývalý vysoký funkcionár Komunistickej strany, ktorý bol okrem iného aj generálnym tajomníkom ÚV KSČ. Patril k osobnostiam Novembra 89, akurát z tej opačnej strany – Miloš Jakeš. Moderátor Radovan Kondrlík položil otázky dotýkajúce sa bývalého Československa, Novembra 89, ale venovali sa aj otázke fungovania socializmu, príčinám pádu bývalého režimu, čo by sa stalo keby neprišiel November 89. Hovorili aj o tom, že do prevratu bola zapojená ŠtB i KGB. Nebišli ani tému kapitalizmu, NATO a ovládnutie sveta USA.

16.06.2020

Rozdíl mezi socialismem a kapitalismem. Někdo samozřejmě namítne, že je socialismus poněkud idealizován, ale nikdo nemůže ve videu zmíněné argumenty popřít.

(soukr. archiv)

22.03.2019

ĽUBOŠ BLAHA – AJ TAKTO VYZERAJÚ VOLIČI ČAPUTOVEJ. Slováci dle mého názoru ani netuší, jak si svou, ani ne 50%-ní volební účastí, zavařili. Jen díky nízké volební účasti byla zvolena paní Čaputová, která více než neprůstřelně projevila svoji servilitu k USA a Bruselu. Ze Slovenska se brzy stane stát, na jehož území se bude pohybovat armáda USA, která vždy hájí jen a výhradně ty zájmy, které jsou prospěšné pro USA samotné. Slovensko tak bude zavlečeno do (možná) krvavých hrátek USA s Ruskem. USA jsou váleční štváči lačnící po nerostných surovinách Ruska a dlouhodobě podporující nenávist vůči Rusku. Nepřeji žádnému slovanskému národu, aby krvácel v boji proti proti jinému slovanskému národu, nota bene za ekonomické a mocenské zájmy USA.
(soukr. archiv)

22.02.2019

Z formulářů francouzských škol zmizí označení „MATKA“ a „OTEC“, které budou nahrazeny termíny „rodič 1“ a „rodič 2. Tuto pitomost schválili francouzští poslanci s odůvodněním, že stávající úprava diskriminuje děti z netradičních rodin, a že tradiční model rodiny je již přežitý a zaostalý. K dané záležitosti uvedu jen svou úvahu, kterou moje blízká osoba ohodnotila jako úvahu hodnou k vytesání do kamene: „když demokracie představuje vládu většiny, jak to, že se v ní tak dobře daří menšinám?!“ Kdo chce, tak se může zamyslet …


14.02.2019

Rozhodně nejsem komunista, ale některé otázky jsou jistě k zamyšlení. Co bylo a fungovalo, co už není a proč spousta věcí funguje dnes hůře než dřív.


10.01.2019

„Paul Joseph Watson – slniečkoví retardi“

14.11.2018

Nový prezident Brazílie mluví z duše slušným lidem

„Žádné zbytečné žvásty o lidských právech. Jair Messias Bolsonaro poskytl toto interview v době, kdy v červenci kandidoval na post prezidenta Brazílie. V neděli 28. října 2018 volby z cca 55 % vyhrál a zemi od 1. ledna 2019 čtyři roky povede. A co říká, je ryzí pravda. Čti titulky až do konce. A pak, že je prezident Zeman vulgární!“
Nwo Away

07.03.2018

K tomu není co dodat. Jsem rád, že si někdo dá tu práci.


08.01.2018

Marek Herman: Vypadá to, že se svět zbláznil
Článek k zamyšlení nad současným pojetím rodiny, střídavou péčí, nad selháním otců a atomizací rodiny v důsledku nadměrného používání moderních technologií. Myslím, že je v tom hodně pravdy!


23.02.2017

Příběh Ireny Sendlerové, zachránkyně tisíců polských dětí.


15.01.2017

Nepodceňujte lidi kvůli vzhledu

18.12.2016

Video z ostrova kde nežijí lidé, ale pouze ptáci, a přesto…!!! Nebudete věřit svým očím!!! Neházejte nic do řek a do moře. Neuvěřitelné, podívejte se na důsledky!!!

14.11.2016

Neurochirurg z Harvardu: Existují jiné světy, kde je život mnohem krásnější

Vřele doporučuji tento článek serveru ŠIFRY k přečtení všem skeptikům, kteří jsou přesvědčeni, že po smrti fyzického těla zanikne i naše vědomí. Od koho jiného by měla slova o životě po smrti znít věrohodněji, než od renomovaného vědce.


18.05.2016

Kněze Františka Adamce mlátili bachaři železnou tyčí, pak musel slízat vlastní krev

Velice silný příběh neobyčejného muže. Stojí za přečtení a hluboké zamyšlení. Závěrečná slova pana Adamce by patřilo vytesat do kamene: „Takto mi odpověděl na otázku, co je podle něj smyslem života:Naplnit život dobrem a láskou. Jinak planej život nestojí za nic. Všechno se v přírodě zušlechťuje. Stromy, květiny, všechno. Kdyby se to nezušlechťovalo, tak je z toho džungle. Člověk se musí také sám zušlechťovat a tím, že vychovává druhé, snaží se zušlechtit také druhé. To zušlechtění, bych řekl, je ctění dobrého a varování se zlého.


01.04.2016

Motto dne:

Každý je svým vlastním způsobem dokonalý, ovšem budete-li rybu soudit podle její schopnosti šplhat na stromy, prožijete celý život v domnění, že je hloupá.


Najtemnejšie tajomstvá CERNu – Deštrukcia duší

01.02.2016

Tak trochu trpký humor, ze kterého mrazí …

Kam letos pojedu na dovolenou…….? Venku je ještě kosa ale pomalu můžem přemejšlet, kam letos na dovolenou . ?????

Tak do západní Evropy – kam jsme skoro celej život nemohli, tak tam to asi nepude. Německo, Francie, Ánglie, Švédsko aj. to asi nebude ono – samej lágr, samej muslim, domácí se tam sami bojí ven a navíc většina památek, kvůli čemu bych tam jel, je ve velkých městech a tam je jich nejvíc……… pokračování


Toto video amerického studenta už shlédlo přes 12 milionů lidí. Mělo by ho však vidět aspoň 7 miliard lidí na planetě! 8-mi minutové video, které jistě není v souladu se zájmy vlastníků velkých nadnárodních korporací ovládajících tento svět. Toto video by mělo vidět co nejvíce lidí, protože jde o bytí či nebytí lidstva.


Richard Muller, Tereza Kerndlova – Klid, mír a pokora

01.07.2015

Láska jako důkaz; láska jako energie


17.06.2015

…úcta ke stáří. Nikdy bychom neměli mlčet, je to jen na nás!

Dnes ke mě doputoval mail níže uvedeného obsahu. Přes jeho smutný obsah se v jeho závěru skrývá velká naděje a jediná možnost záchrany pro lidstvo obecně. Čím víc lidí přestane mlčet v situacích kdy je třeba promluvit, tím lépe bude na světě. Pro všechny. Pokračování.


16.06.2015

60 historických fotografií, které byste měli vidět!


03.06.2015

Moudrá a laskavá slova Z. Svěráka v rámci Úvodu k jedné pohádce.


 

13.04.2015

Prostě k zamyšlení …

   


09.04.2015

Kmeny – Rainbow

Hippies digitální doby a ekologie přírody i duše. Poměrně netradiční ovšem zajímavý dokument odvysílaný na ČT2 08.04.2015.


23.03.2015

Především lidský, pravdivý a odvážný projev pana profesora Petra Piťhy na závěr festivalu Mene tekel 2015, který se pořádá každý rok s cílem uctít oběti totalitních režimů na našem území. Usoudíte proč česká média projev prof. Piťhy svorně ignorovala???

17.03.2015

Pár moudrých slov od autora knihy „Prázdniny blbce číslo 13“ pana Miloše Kratochvíla:

… čtenáři mi dávají zapravdu, že dnešní doba se řítí do příliš mnoha stresů, nerozumných ambicí a nesoudných přání, takže je potřeba vylézt si kousek nad zem, rozhlédnout se a s moudrým nadhledem si uvědomit, kolik krásy nám patří, že zapomínáme užívat si života a neuvědomujeme si, že smyslem života je život sám.


30.01.2015

10 minut, o které nepřijdete zbytečně


27.01.2015

Zastav se na chvíli a čti. Neboj – je to opravdu krátké. Navzdory tomu je toho řečeno dost.

(zdroj = internet)

22.12.2014

Krásná a moudrá slova zároveň. Věřím, že jejich autorka by neměla problému s jejich prezentací na tomto webu:

„Bílé závěje letos asi nebudou…
Ale to neznamená, že nad krajem nebudou cinkat rolničky a zvonit zvony. 
Určitě (jako vždy) nedostaneme všechny dárky, které bychom si přáli.
Ale to neznamená, že letošní Vánoce nebudou požehnané. 
Možná nebudeme moci zasednout ke svátečnímu stolu či pod rozsvícený stromeček se všemi svými drahými.
Ale to neznamená, že s nimi nemůžeme rozmlouvat a být alespoň v duchu. 
Máme spoustu starostí, smutků a problémů (občas i opravdových).
Ale možná i přesto, nebo právě proto zkusme být aspoň na chvíli šťastní
v ten mimořádný, krásný a slavný den… A po něm celý příští rok.“

03.10.2014

Co se stalo s naší dobou?

Zažíváme vážnou krizi? Proč mají najednou lidé pocit, že se něco zlomilo, a cítí se zklamaní? Co nás v budoucnosti čeká? Dnes pohledem autora, který zná českou duši přímo zevnitř. Myslím, že stojí za to, přečíst si článek Jaroslava Maxmiliána Kašparů.Obsah, který stojí za poslech

31.03.2014


19.03.2014

Zajímavá kniha: Digitální demence (Manfred Spitzer)

Anotace:
Digitální média – počítače, smartphony, herní konzoly a v neposlední řadě i televize – nám mění život. V USA dnes mladiství věnují digitálním médiím více času – alespoň sedm a půl hodiny denně – než spánku. To vyplývá z reprezentativní studie, provedené na vzorku více než dvou tisíců dětí a mladistvých ve věku od osmi do osmnácti let. Základy naší civilizace jsou ohroženy. Vyklikáváme si mozek z hlavy. Digitální média nás zbavují nutnosti vykonávat duševní práci. To, co jsme dřív prováděli jednoduše pomocí rozumu, nyní obstarávají počítače, smartphony, organizéry a navigace. To s sebou nese nezměrné nebezpečí, říká neurovědec Manfred Spitzer.
Výsledky výzkumů, které zmiňuje, jsou alarmující. Na digitálních médiích vzniká závislost. V dlouhodobém horizontu poškozují tělo a především mysl. Jakmile přestaneme vyvíjet duševní úsilí, ochabuje nám paměť. Nervové spoje odumírají, ty nové nepřežijí, protože jich není třeba. U dětí a mladistvých dramaticky klesá vinou digitálních médií schopnost učení a
výsledkem jsou poruchy pozornosti a čtení, úzkost a otupělost, poruchy spánku a deprese, nadváha, sklony k násilí a úpadek společnosti. Spitzer ukazuje obavy, jež tento vývoj vzbuzuje, a vybízí k omezení konzumního způsobu života, především u dětí, abychom zabránili digitální demenci.
V Německu i anglosaském světě vzbudila kniha značný ohlas mimo jiné i ze strany rodičů a pedagogů, nicméně reakce odborné veřejnosti byly dosti kontroverzní.


27.02.2014

Jsme pokrytci – velmi důležité zamyšlení Jaroslava Duška. Článek nabitý pravdou. Vysloveně se hodí opět zopakovat jedno z mých upozornění – „architekti naší budoucnosti jsme my sami!“ Zkuste se zamyslet, a to i přesto, že tuto schopnost již řada lidí vlivem agresivního působení systému ztratila.


08.01.2014


21.11.2013

Co dodat ?!

https://jaromir-hybner.cz/zamysleni/Umrti_Zdraveho_Rozumu.pdf


Měli by a mohli by vědět všichni, kdyby se však sami o dané věci zajímali – dostupných informací je mnoho (pravda o chemii v potravinách, očkování, chemtrails, plánu na redukci obyval Země, …)


Igor Chaun – proč nás církev nepustí k Bohu?

Krásná platena Země


Popis: Popis: Sokratove tri sitá

To by měli neustále opakovat na základní škole minimálně každý týden jako prevenci proti pomluvám:

“Jestlipak víš, Sokrate, co jsem se zrovna dozvěděl o tvém příteli?” “Počkej chvilku,” odpověděl Sokrates. “Než mi cokoli řekneš, rád bych tě podrobil zkoušce. Říká se jí zkouška tří sít.” “Tří sít?” “Přesně tak,” pokračoval Sokrates. “Než mi začneš vyprávět o mém příteli, možná bude dobré na chvilku zkusit prosít to, co mi řekneš.
První síto se jmenuje Pravda . Máš naprostou jistotu, že to, co mi chceš říct, je pravda?”
“Ne,” odpověděl ten člověk, “vlastně jsem to jenom slyšel a…” “Dobře,” řekl Sokrates. “Takže ty opravdu nevíš, jestli je to pravda nebo není. Teď vyzkoušejme druhé síto, síto se jmenuje Dobro . Chceš mi o mém příteli říct něco dobrého?” “Ne, naopak…” “Takže,” pokračoval Sokrates, “chceš mi o něm říct něco špatného a nejsi si jist, jestli je to pravda. Ale pořád ještě můžeš zkouškou projít, protože zbývá ještě jedno síto. Jmenuje se Užitečnost . Je mi to, co mi chceš o mém příteli říct užitečné?” “Ne, moc ne.”
“Dobrá,” uzavřel Sokrates, “to co mi chceš říct není ani pravdivé, ani dobré, dokonce ani užitečné, tak proč bys mi to měl vyprávět?


Z mailu – kam kráčíme???

 • Kilo rohlíků stojí 59 korun, kilo mražené kachny 39.
 • Brambory jsou dražší jak banány
 • Z údajně zdravého rybího masa vyteče polovina vody
 • Masné výrobky neobsahují maso
 • V akčním letáku Kauflandu je 38 inzerátů na půjčení peněz
 • Jogurt obsahuje 45% mléka
 • Vepřová žebra jsou dražší jak vepřová kýta
 • I během řeči s kamarádem telefonujeme
 • Čím víc věcí máme, tím víc po dalších toužíme
 • Náš mobil má tolik funkcí, že se jima chlubíme přátelům, ale pro život jsou nevyužitelné
 • Švestky dovážíme z Argentiny
 • Na polích je víc slunečních kolektorů jak pšenice
 • Státní svátek je důvodem se ožrat, ale proč je ten den svátkem, to 90% lidí neví
 • Jihneme při pohledu na opuštěné psy, ale opuštění lidé nás nezajímají
 • Slovo „děkuji“ nahradilo slovo „co za to?“
 • Máslová buchta má záruku 12 měsíců
 • Kilo sušeného slepičího hovna je dražší jak kilo kuřecích stehen
 • Ve městě máme 6 pizzerií, ale knedlo-vepřo-zelo si nikde nedám
 • Návštěva kulturní památky vyjde rodinu na dva tisíce
 • Půlka rodičů nemá peníze, aby vlastní dítě poslali na lyžařský kurs
 • Doma denně gruntujeme, ale odpadky venku hodíme mimo popelnici
 • Na naší televizi večer přepneme 25 programů, ale najdeme jenom vaření celebrit, reality šou nebo reklamy
 • Svým blízkým pošleme třicet stupidních mejlů, ale ani jednou se nezeptáme, jak se mají
 • Pod pojmem kultura se nám vybaví návštěva multikina
 • Pořizujeme si na splátky nadupané SUV, i když jednou týdně jedeme do supermarketu a jednou měsíčně navštívit rodiče v domově důchodců
 • Nejprodávanější knihy jsou kuchařky každého, kdo má do řiti díru, životopisy pseudohvězd, a horoskopy.
 • Existuje 30 časopisů pro ženy, ale ani jeden pro normální ženy.
 • Nejčtenějším článkem na netu v rubrice KULTURA byl ten, jak si Hanychová žehlila kalhoty na těle napařovací žehličkou a opařila si frndu

Kdo jste?

Stuart Wilde – Cesta za zrcadlo -výňatek z knihy ….a tak to je !

Status quo čerpá svou sílu pouze ze skutečnosti, že není nikdo, kdo by se mu postavil. Lidé se cítí izolováni, denně jsou jim vymývány mozky tlacháním o demokracii. Vzájmu vládnoucí elity je, aby měli lidé pocit, že jsou vlastně bezmocní. K udržování tohoto stavuje zapotřebí lidi krmit neustávajícím proudem informací a subjektivních názorů. Lidé se musejí topit v problémech, které vlastními silami nevyřeší.  Vezměte lidem možnost rozhodovat a spoluvytvářet zákony a stanou se apatickými. Ztratí zájem. To je ten klíč k manipulaci, kterou status quo užívá jako jedinný učinný a fungující zdroj moci. Neustále dokola slýcháme o zločincích a dobrých lidech, kteří proti nim bojují. Vlády se snaží zmanipulovat sympatie lidí ve svůj prospěch. Automaticky se staví do pozice těch dobrých, kteří nás brání před zlem. Podvědomě tak posilují v lidech jejich uznání a souhlas. Největší sociální a duchovní křivdy páchané na lidech se pak  lehce dostávají do pozadí, protože lidé jsou vycvičení reagovat určitým způsobem. Proč by nedovolili těm dobrým lidem, kteří je chrání aby jim vládli? Na srdci jim přece neleží nic jiného než zájmy lidu. A i když je víra v dobro v lidech otřesena, budou dál lpět na iluzi, protože nemají žádnou jinou alternativu. Mozky byly promyty tak důkladně, že jakákoliv myšlenka na odpor nebo odlišný pohled na věc je vůbec nenapadne. Stali se totálně pasívními. Naši dozorci musí národní ekonomoku manipulovat za pomoci deficitního rozpočtu, řízených cen a pracovních řádů. Jen tak se jim podaří vytvořit společnost, která veškerou svou energii vyčerpá bojem o vlastní přežití a nemá už dostatek prostředků, času ani síly napochodovat na radnici a zapálit ji.

Jedinou pravdou je duchovní energie. Intelektuální ideje a emoce obvykle tak blízko pravdě nebývají, takže energie nakonec zvítězí. Můžete třeba vydat zákon o tom, že všichni lidé ve vaší zemi jsou si rovni. Můžete utratit miliardy, aby tento nápad přežíval. Jenže nakonec se stejně projeví, že na úrovni energie si všichni rovni nejsou . Někteří lidé se snaží a pracují na sobě, jiní dělají málo a další vůbec nic.  Nakonec realita stejně přehluší slovo zákona a do dalšího kola postoupí jen ten, jehož energie je na dostatečné urovni……. Mnoha lidem se časem podařilo posílit svoje duchovní vědomí natolik, že se dostali z energetického vlivu davu. Nyní se ale nachází v prázdném prostor, kde marně hledají, čím nahradit, co bylo ztraceno. Tito lidé existují v jakémsi vnitřním šeru, zavěšeni mezi fyzickou existencí a duchovním rozměrem bytí. Ten je jim ale nedostupný. Až se k tomuto prostoru přiblížíte, poznáte jej podle toho, že se všechno bude zdát nudné a nezáživné. Budete mít už tolik zkušeností, že vás nic nebude lákat. Proč tento jev postihuje tolik lidí cestujících duchovnem? Protože ve vyšších vrstvách poznání  přestává být myšlení logické, lineární či odstupňované. Vnímání a myšlení je zde dynamické a velice neobvyklé. Žije si svým vlastním životem, nezávisle na životě nositele.


01. 10. 2012

Co má společného Ho´oponopono a kvantová fyzika?

Prakticky vše co řešilo Hooponopono po staletí, se dnes objevuje jako moderní objevy kvantové fyziky. Einstein přišel na to, že jsme jen energie a další vědci přišli na to, že lečení pomocí myšlenek je velmi účinné a maže programy získané stresem to jsou všechny naše negativní vzpomínky. Ty způsobují špatný stav mysli Stres a ten zase nemoci.Již několik dekád se ví, že největší hrozbou pro člověka je stres.

Poslední odhady nejpřednějších odborníků uvádějí, že stres zaviňuje až 95% všech nemocí. Ten vždy zasáhne nejdříve ten nejslabší článek systému a tím je dáno, kde se porucha zvaná nemoc projeví a jak ji lékař nazve.

Stres způsobují vnější okolnosti, jako např. úmrtí blízkého člověka, neshody v rodině, ztráta zaměstnání, bouřka, válka, hrozby, náročný šéf, nejistota z budoucnosti, příliš dobrotivá tchýně, atd. Pokud se stresové situace příliš často opakují, tělo, orgány, ani buňky nemají čas k tomu, aby se po každé stresové situaci opět vrátily do normálu, a začne se projevovat trvalý účinek stresu, kterému se říká strain.

Je to stav úzkosti, podobný křeči, který ochromuje činnost automatických mechanismů (rutinní, růstové, obranné, regulační, čistící, samo-opravné, atd.).  Buňky, orgány a i celé tělo pak živoří, (protože zmíněné mechanismy jsou paralyzovány) což se projeví v jejich ochablosti, v poruchách bio-pole, omezení proudění energií, v poruchách činnosti částí systému, až nakonec v diagnostikovatelnou nemoc.

Co je podstatou strainu? Jsou to záznamy různých traumatických, úzkostných a nepříjemných situací v paměti buněk (Až donedávna jsme se domnívali, že paměť sídlí v mozku). Ty mohou být vyvolány i špatnou interpretací situací vlivem nesmyslných, škodlivých a falešných přesvědčení a předsudků, rovněž uložených v paměti buněk (v jejich DNA).

A jak se ukázalo, energie léčivých frází  a metod z Hooponopono pronikne centrálním nervovým systémem do všech koutů těla a vymaže z paměti buněk tyhle škodlivé srdeční záležitosti (mohou se do vašeho těla vloudit i přenesením s DNA předků nebo je může přenést duše z vašich minulých životů) a tím se odstraní příslovečná žába na prameni (strain), která brání celému systému, aby pracoval tak, jak má. Tím se uvolní ruce všem zmíněným automatickým mechanismům, systém se začne rozbíhat, až se dostane zpět do vyváženého pohodového stavu. To vše způsobíte holýma rukama nebo spíše holou myslí v poměrně krátké době. Tuto podstatu z Hooponopono začali zjištovat vědci dnes také a energetické léčení se jeví jako nejlepší a nejúčinnější.

Takže konečně tzv. „šamanské“ metody objevili vědci aby dali za pravdu těmto tajemným metodám ke kterým jsme byli často nedůvěřiví. Vše je energie a pokud máte problém je to energie a lékem je energie opačné frekvence, která zruší tuto energii, nebo chcete-li problém či nemoc.

Dokonalost je vždy v jednoduchosti, kdy nejde o to, že už nemůžete nic přidat, ale o to, že nemůžete nic odebrat. Genialita je v jednoduchosti stejně jako Einsteinova rovnice E=mc2 je nejepší energie lásky, odpuštění, která ruší vaše letité programy ve vaší mysli, ano ty které vás tvoří a stejně tak váš život. Jak říkávám, řekni mi na co myslíš a povím ti kdo jsi a co tě čeká

Dušan Lanciger


Z mailu:

Cituji komentář jednoho Američana k situaci v naší zemi: „Je s podivem, že zemi, kterou nepustoší tornáda, neničí zemětřesení, úrodu nesežerou kobylky, netrápí ji roky sucha, místo sopky sem tam vybuchne parovodní potrubí, která téměř 60 let nezažila válku, dokáže dostat na kolena parta šílenců během 20 let… Myslím, že není co dodat !“

A co čekáte (od sebe) Vy?

Moudré shrnutí v podstatě všech oblastí „našeho“ světa, kterým na svém webu dávám prostor. Logické propojení, shrnutí a odhad budoucího vývoje finančního systému, systému školství, zdravotnictví, budoucích způsobů získávání energie (Nikola Tesla), stejně jako návrat lidstva od materiálního a nepodstatného smyslu života k duchovním a spirituálním hodnotám lidského života.


Etikoterapie = Duchovní příčina choroby. Jako by člověk četl myšlenky MUDr. Jana Hnízdila


Víte, že vodu můžete ovlivnit informací a tato informace se pak přenáší do Vás, pokud ji vypijete? Touto informací může být např. i vaše přání.

Japonský vědec, Dr.Masaru Emoto se zabývá výzkumem vlivu vody na léčbu onemocnění. Vychází z teorie, že voda je nositelkou informací a energie.  Zjistil, že utváření „vodních krystalů“ lze ovlivnit například působením mobilního telefonu, televizního přístroje, mikrovlnné trouby, hudby, řeči a dokonce „pouhého“ myšlení.

Masaru Emoto vypracoval v roce 1999 originální metodu fotografování krystalů zmrzlé vody. K pokusům ho tehdy přivedl laický zájem o vlastnosti vody. Při fotografování krystalů zjistil, že v jednotlivých vzorcích zkoumané vody vznikají rozličné krystalické útvary (nebo vůbec nevznikají) nejen v závislosti na tom, jaký je její původ (zda jde o vodu dešťovou, minerální, vodovodní, vodu z přehradních jezer či ledovců), ale že reakce vody (vznik krystalů, jejich symetrie či „krása“) závisí na tom, jak člověk s vodou nakládá a co jí vtiskne za informaci.

Takže vodu můžeme impregnovat pouhým přáním?

Ano, Emoto zkoušel např. napsat na papír slovo Láska a voda přes noc změnila svou krystalickou strukturu. Nebo budhistický mnich vodě požehnal a voda také změnila strukturu krystalů. Čím čistší emoce tím krásnější krystaly.

Víte, že tělo člověka je více než z 90% tvořeno vodou? To znamená, že jakou myšlenku dáme vodě, kterou pijeme, takovou informaci do nás přenáší až do nejjemnějších nervů a pak do DNA.

Můžete si to sami vyzkoušet:

Kdykoliv si myjete ruce, představujte si, že z vás přechází do vody neúspěch, neklid, nespokojenost a nemoci. Nechte pod vodovodem vodu rovnou odtékat. Pokud jste přesvědčeni, že váš neúspěch odtéká se špinavou vodou, pak se to stane. Budete již za krátkou dobu překvapeni výsledkem.

Toto cvičení můžete provádět také opačným způsobem, nejen impregnovat vodu při umývání, ale také impregnovat přáním např. polévku. Pokud ji pak sníte, vchází do vašeho těla a do nejjemnějšího nervstva také vaše přání. Při jídle polévky nebo pití vody buďte přesvědčeni , že to funguje a soustřeď se na to, co konzumujete. Zkonzumujte také vše co jste impregnovali. Začněte nesobeckými věcmi jako zdraví, úspěch, štěstí.

(zdroj: internet, 09.05.2012)


Emoci si volíte sami, tu nevolí situace

Situace vám dá pouze podnět, ale reakci si můžete zvolit sám. Protože však máme v sobě naučené programy, které nás nutí dělat určité věci podle našeho programu. Takže se lehce necháváme dostávat do různých vytáčivých situací, pokud potkáme, jak říkal Petr Novotný nějakého výtoče. Rozhodnutí jestli se necháme vytočit je na nás. Pokud máme tyto programy pevně zakořeněné jako 99,9% populace kolem nás i my sami, tak se necháme vláčet emocemi celý život. Za všechno může co? Samozřejmě jako vždy myšlenky. A my si vybíráme myšlenky sami, nebo si alespoň vybírat můžeme. Tedy rozhodně bychom měli, to je pak vědomé žití, protože prožíváme to, co bychom chtěli a ne opak.  Proč myslet na něco co v nás vzbuzuje špatné emoce. Pomůže nám to? Určitě ne, ale přesto většina lidí neumí svými myšlenkami vládnout, ale naopak sebou svými myšlenkami nechává orat. Jak jsem říkal, dobrá zpráva je, že si my sami si můžeme myšlenky volit tak to proboha dělejme!

Pomalu se dostáváme k přesvědčení, že:

Každá myšlenka, která tě napadne, v tobě vyvolá: Buď pocit radosti, harmonie a vyrovnanosti, čili jinými slovy štěstí anebo pocit narušení, neklidu a podrážděnosti, neboli to nazýváme neštěstí. Vyzkoušejte, jestli vám to taky tak funguje?

Začněte tím, že si všimnete jaké myšlenky a emoce se dostaví při těch či oněch prožitcích. Pokud to budete pravidelně zkoušet, zjistíte, jestli je možné, abychom si tím, že si vybíráme myšlenky, si také vybíráme emoce, jaké budeme mít?

Jste-li zrovna na někoho naštvaný a 100% přesvědčen, že veškeré vaše neštěstí způsobil váš šéf, nebo vaše manželka, známí apod. zkrátka jiní lidé, zamyslete se nad tím co tomu všemu předcházelo. Možná si také myslíte, že takové emoce jsou nevyhnutelné, protože jste obětí jiných lidí? Nebo ne? Můžete být obětí nebo vědomým tvůrcem. Rozhodnutí, je na vás. Když si myslíte, že jste obětí nebo si myslíte, že vy jste tvůrce svého života a berete zodpovědnost na sebe, v obou případech máte pravdu.

Pamatujte si: Vaše myšlenky o věcech, které se vám přihodily, určují, jaké budete mít emoce. Pokud změníte své myšlenky, změníte i své emoce.

(zdroj: internet)

Článek s Jaroslavem Duškem – vhodný začátek pro ty, kteří si chtějí uvědomit realitu, poodhalit tajemství fikce „našeho systému“…… Více zde.


Bumerang lásky

Tak přesně takto naše energie lásky fungují a proto: Vysílejte, posílejte, obejměte, pohlaďte, udělejte radost, pomozte, usmějte se – když jste vysílající, jste přijímající! Tvořte…jste S-tvořitelé a máte velkou MOC.

(zdroj: internet)

Rozhovor matky se synem

Z práce se žena vrátila pozdě, unavená podrážděná, když zjistila, že na ni její šestiletý syn čeká u dveří.

 • SYN: „Mami, můžu se tě na něco zeptat?“
 • MÁMA: „Jistě, na copak?“
 • SYN: „Mami, kolik vyděláš za hodinu?“
 • MÁMA: „Do toho ti nic není. Proč se mě na to vůbec ptáš?“, odpověděla žena nazlobeně.
 • SYN: „Jen to chci vědět. Řekni mi prosím, kolik si vyděláš za hodinu?“
 • MÁMA: „Když to musíš vědět, tak je to 100 korun za hodinu.“
 • SYN: „Ach jo,“ povzdechl si chlapec se svěšenou hlavou.
 • SYN: „Mami, můžu si půjčit 50 korun?“

Matka byla bez sebe:  „Jestli ses ptal jen proto, že si chceš půjčit na nějakou pitomou hračku, nebo jiný nesmysl, tak odpochoduj zpátky do svého pokoje a jdi spát. Přemýšlej o tom, proč jsi tak sobecký. Já se v práci nedřu jen pro nějakou dětskou lehkovážnost.“ Chlapec potichu odešel do svého pokoje a zavřel za sebou dveře. Žena usedla a chlapcovy otázky ji rozzlobily ještě víc. Jak se ji může takhle ptát, jen aby dostal nějaké peníze? Asi po hodině se žena uklidnila a začala přemýšlet: Možná, že na něco opravdu těch 50korun opravdu potřeboval. A moc často si o peníze neříkal. Žena přistoupila ke dveřím do chlapcova pokoje a otevřela je.
„Už spíš, synku?“ Zeptala se. „Ne, mami, jsem vzhůru,“ odpověděl chlapec. „Přemýšlela jsem, možná jsem na tebe zbytečně vyjela,“řekla žena. „Byl to dlouhý, úmorný den a já si na tobě všechno vylila. Tady máš těch 50 korun, které jsi chtěl.“ Malý chlapec se posadil a usmál. „Ach, mami, moc  děkuji,“ zajásal. Pak sáhl pod polštář a vytáhl pár zmuchlaných bankovek. Žena viděla, že už nějaké peníze má a pocítila, jak se jí znovu zmocňuje hněv. Chlapec spočítal všechny své peníze a pak pohlédl na matku. „Proč chceš víc peněz, když už nějaké máš?“, zabručela matka. „Protože jsem neměl dost, ale teď už mám,“odpověděl chlapec.“Mami, teď mám 100 korun. Můžu si koupit hodinu tvého času? Prosím, přijď zítra dřív. Mohli bychom spolu večeřet.“ Žena byla zdrcena. Objala svého malého syna a prosila ho za odpuštění.

Tohle je jen kratičká připomínka všem, kteří v životě hodně tvrdě pracují. Nenechme nám čas protéci mezi prsty, aniž bychom jej strávili s těmi, na kterých nám opravdu záleží, které máme v srdci. Nezapomínejte sdílet váš čas v hodnotě 100 korun s někým, koho opravdu milujete. Zemřeme-li zítra, firma, u které pracujeme, si za nás najde náhradu během několika hodin. Ale rodina a přátelé, které opustíme, budou cítit ztrátu po zbytek života.

(zdroj: internet)

Bůh ti posílá anděly. Ale i ty sám můžeš být andělem /Phil Bosmans/

Andělé jsou lidé, kteří vyzařují světlo. Kde oni jsou, tam je světlo a jasno. Andělé jsou lidé, kteří dostali něco z původní rajské radosti. Věř mi, andělé jsou bytosti z masa a krve, kteří jakýmsi neviditelným způsobem udržují svět v rovnováze. Skrze ně pociťujeme ono tajuplné dobro, které lidí chtějí dosáhnout. Je v nich postižitelná láska, se kterou by tě chtěli obejmout.

Máš problém. Nemůžeš dál. Nejde to. Už jsi hotov. tu někdo, dík neviditelné anténě, dostane vnuknutí, jakýsi tichý a naléhavý příkaz jít za tebou, pomoci ti, potěšit tě, ukázat řešení, dát ti radu, udělat rozhodný krok. Potom řekneš: „Ty jsi anděl!“ Tma se prosvětlila, starost zmizela, život je zase plný jasu.

Potkal jsem již spoustu andělů. Často na ulici, v lidském hemžení. Najednou tu byli, podali mi ruku, rozřešili problém a zase zmizeli, aniž by čekali na poděkování. Ano, na světě jsou ještě andělé. Ale přesto by jich mělo být ještě víc, když se tolik lidí potýká s problémy všeho druhu. Ale oni nepřicházejí ani za peníze ani na objednávku.

(Phil Bosmans)
/Štěstí je v tobě, Karmelitánské nakladatelství, str. 69/

Milan Lasica : „Radost vládnout tomuto národu“


Žití bez jídla

Mvdr. Josef Staněk: Přijde transformace tak, jak ji dosud nikdo nepopsal?


Zajímavé prezentace, jejichž shlédnutí nepovažuji za ztrátu času.


Eletronická PF 2012 paní spisovatelky Renáty Fučíkové:


Životní moudra

 • Život není spravedlivý, ale je pořád dobrý.
 • Život je příliš krátký na to, abychom marnili čas nenávistí ke komukoliv.
 • Nemusíš vyhrát každý spor. Souhlas s nesouhlasem.
 • Usmiř se s minulostí. Tak ti nebude kazit přítomnost.
 • Neporovnávej svůj život s jinými. Nemáš představu o tom, čím vším museli projít.
 • Zbavte se všeho, co není užitečné, krásné nebo radostné.
 • Nikdo nemůže za tvé štěstí kromě tebe.
 • Zarámuj každé tzv. neštěstí těmito slovy „ bude to mít nějaký význam za pět let?“
 • Co si o tobě myslí ostatní lidé tě nemusí zajímat.
 • Čas léčí téměř všechno. Dej času čas.
 • Ať je situace jak chce dobrá nebo špatná, změní se.
 • Bůh tě miluje, protože je Bohem, ne pro to co jsi udělal či neudělal.
 • Dostaň se ven každý den. Zázraky čekají všude.
 • Závist je mrhání časem. Už máš všechno co potřebuješ.
(zdroj: internet)